Меблі - догляд та експлуатація

чистка мяких меблів
Термін, на протязі якого меблі зберігають красу та привабливість, в значній мірі залежить від умов експлуатації. Ви зможете тривалий час підтримувати її в найкращому стані, якщо будете дотримуватись наступного:

 • Не допускайте попадання води на поверхню меблів.
 • Бережіть поверхню від механічних пошкоджень.
 • Уникайте постійного потрапляння прямих сонячних променів на тканину, тим самим запобігаючи передчасному вигоранню кольору тканини.
 • Пам’ятайте, що меблі з дерева не можна розміщувати біля приладів опалення (на відстані менше 1м) і впритул до вологих стін.
 • За наявності нерівностей підлоги, компенсуйте їх відповідними підставками під основу меблів.
 • Не ставте на поверхню меблів (з усіх видів оббивки) громіздкі та важкі предмети, а також предмети, які мають гострі краї.
 • Видаляти забруднення з тканинної оббивки рекомендовано за допомогою щітки з м’яким ворсом. Намагайтеся не пошкодити волокна тканини, видаляйте забруднення легкими рухами.
 • Рідкі забруднення й плями негайно промокніть серветкою.
 • Не використовуйте надмірну кількість води для видалення будь-яких видів забруднення.
 • Завжди ретельно висушуйте м'які меблі сухою ганчіркою після закінчення чистки, не сушіть тканину феном.
 • Заборонено вибивати пил механічним способом. Для будь-яких чохлів чи подушок використовуйте засоби для чищення м'яких меблів.
 • Пам’ятайте! В домашніх умовах Ви все одно не зможете повністю видалити забруднення будь-яких типів, тому рекомендується звернутись до організацій по чистці м'яких меблів.
 • Проводіть чищення своєчасно.
 • Найкращі умови експлуатації меблів мають наступні параметри:
  Температура від +10С до +30С, відносна вологість 30-80%.

Дерев’яні поверхні (в тому числі, покриті натуральним шпоном)

догляд за меблямиПридбавши львівські меблі, пам’ятайте, що меблі з масиву деревини та шпону – особливі. Доглядати за ними необхідно дуже обережно та ретельно. З часом дерев’яні поверхні можуть змінювати зовнішній вигляд не тільки в залежності від кліматичних особливостей та умов навколишнього середовища, але й від того, як за ними доглядають.

Звичайний «мильний розчин» не підходить. Потрібні спеціальні засоби, які розраховані для догляду за натуральною деревиною, яка покрита лаком. Рекомендується використання поліролі для дерева. При цьому, для полірування кухонних меблів намагайтесь використовувати лише ті продукти побутової хімії (не забудьте уважно ознайомитись з інструкцією), які не мають протипоказань щодо контакту з харчовими продуктами.

Попри загальні умови догляду, рекомендується також для чищення використовувати замшу або м’яку тканину, змочену і добре віджату перед використанням.

При чистці шпонованих та дерев’яних поверхонь не рекомендується застосовувати тверде приладдя: губки з металевим та пластиковим покриттям, скребки та ін. Гарний варіант для чистки – пилосос. Регулярно проводьте суху чистку за допомогою спеціальної насадки – «м’яка щітка».

Лаковані поверхні

лакові поверхніЗ часом лаковані поверхні можуть змінювати колір внаслідок дії кліматичних умов, впливу на них світла, умов навколишнього середовища та догляду за ними.

Глянцева поверхня, як і люба лакована чи полірована, не терпить щіточок та порошків. Тому не рекомендується чистити лаковані поверхні за допомогою твердого приладдя: губок з робочою поверхнею з пластику чи волокноподібного матеріалу, скребків та ін. Для чистки переважно рекомендується користуватись замшею чи м’якою тканиною із застосуванням спеціально призначених для цього очисників, деякі з яких полірують меблі.

Можна застосовувати поліролі для лакованих поверхонь меблів, які зазвичай також очищують поверхні. Використовуйте для полірування кухонних меблів тільки ті продукти побутової хімії (уважно ознайомтесь з інструкцією), які не мають протипоказань щодо контакту з продуктами харчування.

Пластикові поверхні

Пластикове покриття та сучасна «безкромочна» технологія роблять догляд за пластиковими поверхнями простим і легким. Такі меблі можна протирати, мити та обробляти практично любими засобами без особливих протипоказань. Головне, щоб вони не містили в собі хлору. Достатньо поліролі чи любого засобу на мильній основі.

Скляні поверхні

Для чистки скляних поверхонь та вітражів використовуйте тільки спеціальні засоби для скла. Не варто користуватись засобами з абразивними властивостями. Також не рекомендується використовувати губки з покриттям з стружкового чи металевого матеріалу. Уникайте ударів по скляним поверхням твердими чи тяжкими предметами.

Поверхні з граніту чи мармуру

гранітова поверхняОсобливостями таких живих поверхонь, як граніт чи мармур, є їх велика гігроскопічність, тобто властивість убирати вологу. З огляду на це, існує небезпека появи розводів та плям, що не змиваються. Попри загальні умови догляду, рекомендується при необхідності користуватись водним розчином денатурованого спирту, щоб знежирити поверхню.

Також існують спеціальні водовідштовхувальні засоби для мармуру та граніту, якими рекомендується чистити ці поверхні. Після нанесення цих засобів і перед новим використанням необхідно протерти поверхню м’якою сухою ганчіркою. Не забудьте ретельно висушити після чистки усі змочені ділянки.

Поверхні з металу

Під час чищення металевої поверхні не використовуйте засоби, які мають корозійні чи абразивні властивості. Також не можна використовувати губки з покриттям зі стружкового, волокноподібного матеріалу чи металу. Щоб після чистки поверхня стала блискучою, використовуйте для її полірування суху м’яку тканину.

Деталі з ДСП

В основному, це корпусні стінки – полички, заготовки і т.п. Догляд за ними дуже простий. Сучасна якісна ДСП не потребує особливого догляду, її можна протирати та обробляти багатьма засобами для чистки без особливих протипоказань. Достатньо використовувати любий засіб на мильній основі, ганчірка повинна бути добре викручена.

Пам’ятайте, що недостатньо просто меблі купити і розташувати в приміщенні. Вони потребують догляду. Тому намагайтеся притримуватись даних порад щодо догляду за меблями.

Замовлення дзвінка...

Повідомлення відправляється. Очікуйте...

Дякуємо за звернення! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.

There was a problem sending your message. Спробуйте ще раз...

Будьласка заповніть всі поля.